Zaznacz stronę

Sąsiedzi skarżą się, że ludzie pukają do ich drzwi, pytając, gdzie jest Muzeum Warrena. Mówię im, że mieści się ono w piwnicy pewnej staruszki. Zawiera nawiedzony fortepian i kolekcję paranormalnych artefaktów. Śmieją się, ale to prawda.

Znajduje się w piwnicy starszej kobiety

Muzeum Warrena to muzeum, które skupia się na zjawiskach paranormalnych. Muzeum zostało założone przez Lorraine i Eda Warrenów, którzy byli badaczami zjawisk paranormalnych. Pracowali nad wieloma nawiedzającymi sprawami, a nawet zrobili kilka filmów na ich podstawie, w tym „The Conjuring” i „The Amityville Horror”. W muzeum znajdują się artefakty, które według nich pochodzą od demonicznych bytów. Jest to najstarsze muzeum tego typu na świecie.

Muzeum jest unikalnym i niezwykłym miejscem do odwiedzenia, pokazując artefakty z franczyzy filmowej Conjuring i świata paranormalnego. W muzeum znajduje się lalka o imieniu Annabelle, a także inne przedmioty, które odnoszą się do okultyzmu i makabry. Odwiedzający mogą również usłyszeć nagranie śpiewającego dziecka.

Zawiera nawiedzone pianino

Nawiedzone pianino, które jest przedstawione w filmie Annabelle Comes Home, można znaleźć w Muzeum Warrena. Upiorny fortepian był kiedyś własnością zmarłego księdza. W filmie, fortepian zaczynał grać w środku nocy, ale przestawał, gdy Ed wchodził do pokoju. Nie wiadomo, czy ten fortepian nadal ma jakieś nawiedzające moce.

Muzeum Warrena znajduje się w Monroe w stanie Connecticut. Obecnie jest zamknięte ze względu na prawo strefowe miasta. Nieruchomość nie jest zaprojektowana na taką ilość ruchu, jaką dostaje, więc została zmuszona do zamknięcia. Dzieci próbowały utrzymać dom w zgodzie z przepisami, odstraszając odwiedzających po godzinach, ale pozostaje on zamknięty do odwołania.

Posiada kolekcję paranormalnych artefaktów

Muzeum Warrena jest domem dla różnych paranormalnych artefaktów. Jego kolekcja obejmuje dziecięce nagrobki używane w satanistycznych rytuałach, oryginalną lalkę Annabelle oraz organy, które grają same. Podczas gdy jest obecnie zamknięty ze względu na kwestie zagospodarowania przestrzennego, muzeum może ponownie otworzyć się na specjalne wydarzenia.

Zbiór artefaktów muzeum obejmuje rzekomą trumnę wampira, nagrobek dziecka, który został użyty jako satanistyczny ołtarz, klątwy śmierci, maski demonów, zdjęcia psychiczne, a nawet przeklętą lalkę Raggedy Ann. Lalka jest na wystawie w szklanej gablocie podświetlonej czerwonym światłem.

Została zamknięta za naruszenie stref

Sektor sąsiadów skarżył się na hałas, niedopałki papierosów i publiczne oddawanie moczu w muzeum. Sąsiedzi skarżą się również, że na wąskiej ulicy jest zbyt wiele samochodów, które blokują pojazdy ratunkowe, w tym większe ciężarówki strażaków. Sąsiad powiedział, że na posesji znajdują się również znaki ostrzegające ludzi, aby nie wchodzili.

Od śmierci Warrenów muzeum jest prowadzone przez ich zięcia, Tony’ego Sperę. Jest on również liderem New England Society for Psychic Research, które zostało założone przez Warrenów. Spera mówi, że starał się dostosować do nakazu i zwiększył ilość oznakowania. Ma nadzieję, że nowe oznakowanie odstraszy ciekawskich od przyjścia do muzeum.

Jest teraz w posiadaniu Spery

Od czasu zamknięcia w zeszłym roku, Muzeum Warrenów było w rękach Spery i jego zięcia, Tony’ego. Podczas gdy fani z pewnością są rozczarowani, że Annabelle nie jest już wystawiona na widok publiczny, Spera powiedział, że w muzeum zastosowano zaawansowane technologicznie środki bezpieczeństwa. Jako takie, wiedziałby, gdyby lalka uciekła.

Choć fikcyjne Warrens zamieszkują świat 666 zagrożenia, rzeczywiste obiekty z Muzeum Warrenów są często bardziej przyziemne i codzienne. W filmie „Annabelle wraca do domu” Daniela wkłada zdjęcie swojego ojca do żałobnej bransoletki i prosi o rozmowę ze swoim zmarłym ojcem. Jednak muzealna polityka „zakazu dotykania” uniemożliwia jej to.