Zaznacz stronę

Wizyta w muzeum oferuje nam mnóstwo wrażeń. Zapewnia nam również edukację i spokój. Ale co dokładnie daje nam wizyta w muzeum? Przyjrzyjmy się temu bliżej. W tym artykule poznamy kilka najważniejszych korzyści z wizyty w muzeum.

Doświadczenia

Muzea to świetny sposób na nauczenie się czegoś nowego. Najlepszym sposobem na czerpanie radości z wizyty jest posiadanie planu. Jeśli odwiedzasz duże muzeum, łatwo jest stać się przytłoczonym. Te ogromne, jaskiniowe budynki mogą mieć setki tysięcy eksponatów i miliony stałych kolekcji. Będziesz chciał się upewnić, że wiesz, co chcesz zobaczyć przed wyjazdem, i ustalić limit czasu, jaki spędzisz w każdym pokoju.

Wizyta w muzeum może pomóc uczniom w nauce o lokalnej, stanowej i narodowej historii. Wiele muzeów dostosowuje programy edukacyjne dla studentów. Ponadto, dzieci często postrzegają muzea jako bardziej wiarygodne źródła informacji historycznych niż nauczyciele czy członkowie rodziny. Muzea mogą również zwiększyć umiejętności krytycznego myślenia uczniów. A wiele muzeów jest zaprojektowanych tak, aby zachęcać do uczestnictwa i są świetnym miejscem do rozwijania tolerancji wśród uczniów.

Informacje

Narodowe Muzeum Historii Ameryki oferuje różnorodne programy edukacyjne. Muzeum można zwiedzać bezpłatnie i nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Jednak grupy 12-osobowe lub większe są zachęcane do podzielenia się i zwiedzania Muzeum w mniejszych grupach. Dzieciom poniżej 18 roku życia musi towarzyszyć dorosły opiekun. Jedna osoba dorosła może towarzyszyć maksymalnie pięciorgu dzieciom.

Można również odwiedzić stronę internetową muzeum, aby dowiedzieć się więcej o nadchodzących eksponatach i wydarzeniach. Możesz również przeczytać o historii muzeum i dziełach sztuki na wystawie.

Spokojność umysłu

Spokojność umysłu po wizycie w muzeum sztuki jest wspólnym uczuciem, które wielu ludzi czuje po wizycie w muzeum. Senobia, zmarła artystka i aktywistka, była inspiracją dla wielu. Miała determinację, by przełamywać ograniczenia społeczeństwa. Ten niepokorny duch przenika For Your Peace of Mind, Make Your Own Museum, ponieważ kobiety w filmie dążą do tego samego. Senobia, która zmarła w 2014 roku, jest powracającą postacią w filmie; jej duch jest widoczny w każdej klatce.

Edukacja

Edukacja z wizyty w muzeum to świetny sposób na zaangażowanie uczniów w znaczący sposób. Muzeum służy jako przykład krytycznego myślenia i zapewnia wiele okazji dla uczniów do wyrażania swoich opinii. Na przykład edukatorzy w muzeum mogą modelować kryteria, których uczniowie używają do oceny obiektów sztuki.

Muzea służą również jako inspiracja do pracy twórczej. Uczniowie mogą utrwalać swoje doświadczenia w szkicach, fotografiach czy notatkach. Materiały te mogą być wykorzystane jako uzupełnienie badań naukowych, prac pisemnych i prezentacji.

Zaangażowanie społeczności

Aby lepiej zrozumieć rolę muzealnych projektów zaangażowania społeczności w poprawę samopoczucia uczestników, badanie to dotyczyło historii uczestników, którzy wzięli udział w projektach zaangażowania społeczności. Badanie wykazało, że uczestnicy opisali to doświadczenie jako transformacyjne, wskazując, że miało ono pozytywny wpływ na ich samopoczucie. Rygorystyczna analiza tematyczna ujawniła dwa główne tematy: opieka i przestrzeń krytyczna oraz dziedzictwo i trwałość. Moderatorzy projektu stworzyli środowisko wspierające, w którym można było dzielić się historiami bez obaw o osąd.

Zaangażowanie społeczności jest istotnym elementem każdego udanego programu muzealnego. Aby zaangażować członków społeczności w program muzeum, muzeum musi prowadzić ciągły dialog ze swoją społecznością, aby określić jej atuty i potrzeby. Proces ten powinien angażować społeczność na kilku poziomach, w tym w samym muzeum.

Czas ciszy

Czas ciszy podczas wizyty w muzeum może pomóc w zwiedzaniu muzeum przy mniejszym hałasie i stymulacji sensorycznej. Sesje te są specjalnie zaprojektowane dla zwiedzających, którzy mają potrzeby sensoryczne lub zdrowie psychiczne. Relaksujące poranki pomogą Ci odkryć wystawy w spokojniejszej atmosferze.

Jeśli odwiedzasz z młodszymi dziećmi, cichy czas jest dobrą opcją. Możesz porozmawiać z nimi o znaczeniu dzieła sztuki i dlaczego znajduje się ono w muzeum. Wyjaśnij, że dzieła sztuki w muzeum są przeznaczone do zachowania dla przyszłych pokoleń i że ważne jest, aby ich nie dotykać. Pomocne jest również opracowanie planu gry na ten dzień. Zastanów się, ile czasu zajmie Twojej rodzinie przejście przez każde dzieło sztuki i zaplanuj przerwy na odpoczynek oraz przekąski. Podczas długiego dnia, będziesz chciał trzymać się swojego harmonogramu.