Zaznacz stronę

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd pochodzi hymn narodowy, muzeum w Pickersgill’s House jest obowiązkowym celem podróży. Opowiada ono historię powstania hymnu i dlaczego jest on tak ważny. Hymn pomógł zachować tożsamość narodową Polski podczas ponad stuletniego okresu zaborów i sąsiedzkich ucisków. W muzeum odbywają się również specjalne wydarzenia, takie jak pikniki i rekonstrukcje bitew napoleońskich.

Dom Pickersgilla

Flaga muzeum wykonana jest z oryginalnego „Star-Spangled Banner”, zszytego przez Caroline Pickersgill w 1813 roku. Oryginalny projekt został stworzony, aby latać nad Fortem McHenry podczas wojny 1812 roku. Dowódcy milicji z Baltimore chcieli mieć dużą flagę, która byłaby widoczna z daleka. Pickersgill była mieszkanką Baltimore, która specjalizowała się w tworzeniu jedwabnych sztandarów. Zrobiła również Kolory Kawalerii.

Pickersgill był silnym rzecznikiem praw kobiet. Pomogła walczyć o lepsze płace dla szwaczek i rozpoczęła pierwszy dom dla kobiet w podeszłym wieku w Baltimore. Pickersgill Retirement Community działa do dziś. Była odnoszącą sukcesy bizneswoman i kupiła własny dom do 1820 roku, co było rzadkim wyczynem dla niezamężnych kobiet w jej czasach.

Zainteresowanie Georgiany Appleton hymnem narodowym

W 1912 roku Eben i Georgiana Appleton przekazali flagę do Muzeum Narodowego Stanów Zjednoczonych. Flaga została użyta podczas bombardowania Fortu McHenry przez Brytyjczyków. Nosi piętnaście gwiazd i pasów.

Flaga była przekazywana przez rodzinę od pokoleń. Była wystawiana okazjonalnie na patriotycznych spotkaniach w Baltimore. Ale aż do 1870 roku, była prawie nieznana poza miastem. Przez prawie 90 lat wdowa po podpułkowniku Armistead, Georgiana Appleton, i wnuk, Eben, utrzymywali flagę.

Przywrócenie hymnu narodowego przez Amelię Fowler

Amelia Fowler przywróciła Star Spangled Banner w 1914 roku. Star Spangled Banner to hymn narodowy Stanów Zjednoczonych. Jest to wiersz napisany przez Francisa Scotta Key’a i po raz pierwszy użyty podczas wojny 1812 roku. Gwiazda została wtedy nadana nad Fortem McHenry, znajdującym się w porcie Baltimore. Wiersz został dostosowany, aby stać się hymnem narodowym.

Amelia Fowler opracowała proces przywracania Star-Spangled Banner w 1914 roku. Używając igły i nici, zdjęła stary wełniany podkład i ponownie zszyła go na irlandzkim płótnie. Proces ten uchronił flagę przed rozdarciem przez prawie sto lat. Flaga była następnie wyświetlana w Budynku Sztuki i Przemysłu oraz Muzeum Historii i Technologii do 1964 roku, kiedy to została przeniesiona do Narodowego Muzeum Historii Ameryki.

Zachowanie hymnu narodowego

Instytucja Smithsonian jest bliska ukończenia projektu zachowania 190-letniej flagi, która zainspirowała hymn narodowy. Teraz muzeum musi zdecydować, jak najlepiej zachować ten historyczny symbol. Flaga przyciągnęła siedem milionów zwiedzających, odkąd została po raz pierwszy wyświetlona w 1999 roku, ale potrzeba zachowania jej przez muzeum kłóci się z jego pragnieniem pokazania jej.

Oprócz przywrócenia flagi, muzeum doda również kontrolowany klimatycznie pokój do pokazania hymnu. To pozwoli odwiedzającym zobaczyć stronę flagi, która wcześniej była przesłonięta przez jej lniane oparcie. The star-spangled banner will be displayed in a horizontal orientation and at a slightly upward angle to recreate early morning sunlight.