Zaznacz stronę

Przed odwiedzeniem Muzeum Powstania Warszawskiego warto poznać godziny jego otwarcia. Również ważne jest, aby poznać godziny otwarcia wystawy stałej i zamknięcia w święta. Ponadto jest tu wiele informacji do przyswojenia. Najlepszą częścią muzeum jest krótki film 3D zatytułowany „Miasto ruin”. Film ten pokazuje lotnicze ujęcia zniszczeń Warszawy.

Godziny otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego jest otwarte od 2004 roku i jest wypełnione interaktywnymi wyświetlaczami, które pomagają zwiedzającym dowiedzieć się o wydarzeniach powstania. Znajduje się w dawnej elektrowni tramwajowej i jest rozłożone na kilku poziomach i prowadzi przez wydarzenia powstańcze w porządku chronologicznym. Eksponaty obejmują multimedia, artefakty, historie pisane i inne dowody, które kroniki życia w mieście podczas okupacji niemieckiej i powstania.

Godziny muzeum różnią się w zależności od dnia, więc sprawdź ich stronę internetową lub zadzwoń z wyprzedzeniem. Muzeum można odwiedzić również w weekendy lub w święta. Bilety kosztują 20 złotych za osobę i można je kupić na miejscu lub przez internet. Zwiedzający mogą również zdecydować się na wynajęcie anglojęzycznego przewodnika za 120 polskich złotych.

Ścieżka zwiedzania

Muzeum Powstania Warszawskiego jest fascynującym miejscem do odwiedzenia. Otworzyło swoje drzwi w 2004 roku i jest pełne interaktywnych ekspozycji. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej i jest rozłożone na kilku poziomach. W muzeum, poprzez szereg sal, można prześledzić chronologicznie wydarzenia powstańcze. Zawiera materiały filmowe i dźwiękowe oraz posiada replikę radiostacji i tajną prasę drukarską.

To muzeum jest świetnym miejscem na spędzenie popołudnia. Jest to duże, ekspansywne miejsce i będziesz chciał spędzić dużo czasu, aby zobaczyć wszystko. Będziesz mógł znaleźć informacje o polskim podziemiu, okupacji i powstaniu. Możesz również obejrzeć film 3D pokazujący zniszczenie Warszawy. Muzeum jest świetnym sposobem na poznanie historii stolicy Polski, która niegdyś była nazywana „Paryżem Północy.”

Interaktywność

Muzeum Powstania Warszawskiego posiada kilka poziomów eksponatów i szereg mediów, w tym materiały audiowizualne i interaktywne wyświetlacze. Znajdują się tu również pisemne relacje i świadectwa osób, które brały udział w powstaniu. Zwiedzający mogą zwiedzać sekcje poświęcone różnym dzielnicom miasta i pobrać bezpłatne ulotki szczegółowo opisujące najważniejsze wydarzenia powstania.

Muzeum zostało otwarte w 2004 roku i od tego czasu jest stale udoskonalane. Stało się popularną atrakcją dla Polaków i międzynarodowych gości. Ma antykomunistyczną tematykę, co upodabnia je do budapeszteńskiego Muzeum House of Terror.

Wystawa stała

Wystawa stała w Muzeum Powstania Warszawskiego ukazuje rzeczywistość powstańczej Warszawy poprzez multimedialną, interaktywną ekspozycję. Dzięki ponad 800 eksponatom, 1500 zdjęciom, pięciu godzinom materiałów filmowych i dźwiękowych, wystawa prowadzi widza przez kolejne etapy Powstania.

Wystawa obejmuje kilka pięter, na których znajdują się materiały audiowizualne, artefakty, relacje pisane i świadectwa Powstania. Znajduje się tam również dział poświęcony poszczególnym dzielnicom Warszawy. Ponadto muzeum oferuje bezpłatne ulotki i 63-stronicowy kalendarz zawierający wydarzenia poprzedzające Powstanie.

Muzeum posiada również program corocznych wydarzeń, takich jak koncerty, wykłady i warsztaty. Od momentu otwarcia muzeum gościło ponad cztery miliony zwiedzających. W miesiącu rocznicowym w muzeum odbędzie się koncert singlowy oraz rajd rowerowy.

Działalność edukacyjna

Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce, w którym zwiedzający mogą zapoznać się z wydarzeniami Powstania Warszawskiego. Oprócz wystaw stałych prowadzi również działalność edukacyjną. Jego Centrum Edukacyjne prowadzi lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży. Organizuje również koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Dodatkowo wydaje różne pomoce dydaktyczne i kompendia. W muzeum odbywają się także konferencje, seminaria naukowe, kursy i inne wydarzenia.

Muzeum posiada także plenerową przestrzeń wystawienniczą. W lipcu 2018 roku otworzyło wystawę poświęconą historii Szpitala Dziecięcego im. Bersohna i Baumana. Na wystawie znalazło się 20 tablic umieszczonych wzdłuż ogrodzenia budynku. Muzeum współpracuje z autorem książki Monument to the Ghetto Heroes, Nathanem Rapaportem, w celu upamiętnienia 76. rocznicy powstania.